telinfo@anita-vranov.cz

poziceBenátky 244, Vranov nad Dyjí

Penzion Anita Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí město a Vranovská přehrada hráz - to je procházka klidnou chůzí cca 20 minut.

Z města Vranov nad Dyjí můžete také využít dopravu kolovým vláčkem, který na vranovskou pláž a zámek Vranov nad Dyjí odjíždí z náměstí.

Moravský Jadran - tak je nazývána oblast Vranovské přehrady, kam Vás zveme na dovolenou. Její hlavní dominantou je přehradní nádrž, zadržující 130 mil. m3 vody, kterou po obou stranách lemují skalnaté útesy střídající se s lesními porosty.

Vranovská přehrada je největší vodní nádrží na řece Dyji. Přehradní těleso má délku 292 m a šířku 60 m. Vranovská přehrada byla postavena podle švýcarského projektu v letech 1930 až 1934. V tělese vranovské přehrady je v provozu vodní elektrárna, osazená třemi turbínami. 

Dnes tvoří jezero Vranovské přehrady především vyhlášenou rekreační oblast. Údolní nádrž patří mezi nejteplejší přehrady v republice.

Z hráze vranovské přehrady se přes most dostanete na vranovskou pláž, kde si můžete zapůjčit lodičky, windsurfing nebo šlapadla a projet se po hladině vranovské údolní nádrže.

Na vranovské pláži také naleznete spoustu možností pro rychlé občerstvení a zábavu pro vaše děti. Je zde například možnost využití tobogánu a jiných dětských atrakcí.