telinfo@anita-vranov.cz

Penzion Anita
Benátky 244, Vranov nad Dyjí

Penzion Anita Vranov nad Dyjí

Vranovská přehrada patří k nejlépe zarybněným revírům v České republice. Je to dáno zejména kvalitou vody, protože horní tok řeky Dyje ještě není nijak zněčištěn průmyslem.

Vranovská přehrada je poměrně dlouhá, a plná meandrů. Rybáři si mohou vybrat z různých možností, ať se to týká způsobu lovu či druhů lovených ryb. Vzhledem k poměrně značné hloubce přehrady (na většině její délky) je na Vranovské přehradě - revír Dyje č.15, preferován hlavně lov dravých ryb - štika, candát, sumec, úhoř, okoun, bolen.

Doporučené rybářské oblasti Vranovské přehrady pro lov jednotlivých druhů ryb:

  • blízkost hráze Vranovské přehrady, Lančov a Švýcarská zátoka - štika, kapr, candát.

  • Farářka - sumec, candát

  • Podhradí nad Dyjí - úhoř, sumec, jelec tloušť

Rybářský revír je pod správou rybářů MO Znojmo. Každoročně jsou do přehrady vysazováni ve značném množství kapři a ostatní druhy ryb. Ryby na Vranovské přehradě dorůstají do značných velikost. V 90. letech byla na Vranovské přehradě ulovena největší ryba na území České republiky. Jednalo se o sumce o hmotnosti 94 kg uloveného na Farářce.

Rybářům se zájmem o rybolov pstruhů je na jejich dovolené ve Vranově nad Dyjí k dispozici pstruhový revír Dyje 14 a Dyje 13 v Národním parku Podyjí. Penzion Anita leží přímo na břehu tohoto revíru a rybáři tak mohou zajít k vodě kdykoliv dostanou chuť.